مراحل اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

همانطور که می‌دانید تاسیسات مکانیکی ساختمان شامل موارد بسیار متنوع و مختلفی می‌شود. تاسیسات بهداشتی که در بخش آبرسانی و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند، در مورد سیستم‌های سرمایش و گرمایش و جابه‌جایی هوا کاربرد دارند و تاسیسات دیگری مانند تاسیسات استخر، سونا و جکوزی که در دسته‌بندی تاسیسات مکانیکی ساختمان قرار می‌گیرند.

حتماً شما نیز با ما هم عقیده هستید که ایجاد رفاه و آسایش، یکی از ضروریات زندگی امروزی بشر است. ما نیز در کنار شما هستیم تا با طراحی منحصر به فرد تاسیسات مکانیکی ساختمان، میزان رفاه و آسایش شما را افزایش دهیم. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی با کارشناسان اسکوجم در ارتباط باشید.

مراحل اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

اگر قصد دارید ساختمانی جدید احداث نمایید، می‌توانید از خدمات اسکوجم استفاده نمایید. ما در ارتباط با تاسیسات مکانیکی ساختمان خدمات زیر را ارائه می‌کنیم. نکته‌ای که وجود دارد این است که اسکوجم همیشه مشاور شماست و با طراحی سیستم های تاسیسات مکانیکی ساختمان و اجرای بدون نقص آن‌ها نقش کوچک خود در صنعت عمران کشور را ایفا خواهد کرد.

مشاوره تخصصی:

 

قبل از هر کاری لازم است در مورد انواع سیستم‌های روز جهان در بخش تاسیسات مکانیکی ساختمان اطلاعاتی بدست بیاورید. ما در این قسمت به شما مشاوره‌های اختصاصی خواهیم داد تا بر اساس مدل‌ها و شرایط ساختمان خود بتوانید بهترین و موثرترین سیستم‌ها را در اختیار داشته باشید.

به عنوان مثال از سیستم‌های سرمایشی روز جهان و بر اساس شرایط و ظرفیت‌های مورد نیاز ساختمان شما، محاسباتی انجام خواهیم داد تا اولاً از با کیفیت‌ترین سیستم سرمایشی استفاده نمایید و ثانیاً بر اساس ظرفیت مورد نیاز ساختمان خود دستگاه‌های سرمایشی را خریداری کنید. با دریافت مشاوره‌های تخصصی می‌توانید در هزینه‌ها و زمان خود صرفه‌جویی کنید.

طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان:

 

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد، اسکوجم با در نظر گرفتن سال‌ها تجربه و تخصص خود در این زمینه آماده است تا در کنار شما و بر اساس نیازها و خواسته‌های شما، تاسیسات مکانیکی ساختمان را طراحی نماید. در این بخش طراحی پایپینگ، طراحی سیستم‌های سرمایشی و موتورخانه، طراحی زیر ساخت‌ها و تاسیسات استخر و ... انجام می‌شود.

طراحی تاسیسات یکی از مهم‌ترین اقدامات در بخش ساختمان‌سازی است. تاسیسات در هر ساختمانی قلب آن ساختمان محسوب می‌شود. بنابراین با یک طراحی دقیق و حساب شده، می‌توان ضریب خطا را کاهش داد و به این وسیله در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. اسکوجم کلیه تاسیسات مکانیکی ساختمان شما را به کمک نرم‌افزارهای قدرتمند و روز جهان طراحی خواهد کرد.

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان:

 

پس از ظرفیت‌سنجی و برگذاری جلسات مشاوره‌ای، تاسیسات مکانیکی ساختمان شما طراحی خواهد شد. اکنون نوبت به اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان رسیده است. اسکوجم با کمک همکاران، مهندسین و کارشناسان فهیم خود توانسته است تا پروژه‌های بزرگی را در کشور اجرا نماید.

حتی اگر در مرحله ساخت هستید نیز می‌توانید از مشاوره تخصصی در زمینه اجرای بخش‌های مختلف تاسیسات مکانیکی ساختمان با ما در ارتباط باشید. همانطور که می‌دانید اجرای سیستم‌های تاسیساتی نیاز به دانش، مهارت و تخصص کافی دارد. خدمات اجرایی اسکوجم شامل تاسیسات برق و لوله‌کشی، اجرای سیستم‌های تهویه مطبوع (مربوط به کیفیت هوا)، اجرای سیستم‌های سرمایش و گرمایش (چیلرها و موتورخانه)، اجرای پایپینگ آبرسانی و فاضلاب و دیگر موارد تاسیساتی می‌شود.

پشتیبانی تاسیسات مکانیکی ساختمان:

 

یکی از مواردی که در اسکوجم با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود، پشتیبانی و ارائه طرح‌های نگهداری از سیستم‌های تاسیسات مکانیکی ساختمان است. هر ساختمانی در بخش تاسیسات نیاز به نگهداری و چک کردن منظم دارد. اسکوجم در کنار خدمات مشاوره‌ای، طراحی و اجرا، به صورت دوره‌ای و منظم از تاسیسات ساختمان شما بازدید می‌کند و موارد فنی که نیاز به تعمیرات یا تغییرات کلی و جزئی را داشته باشند، اعمال می‌کند.

با استفاده از طرح‌های نگهداری تاسیسات مکانیکی می‌توانید از بروز خسارت‌های ناشی از عدم کنترل و بازبینی جلوگیری نمایید. ضمن اینکه هیچگاه با قطعی و اختلال در کار سیستم‌های تاسیساتی روبرو نخواهید شد.